Bize Ulaşın: 0216 680 27 80

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Teknopoint E-ticaret Paketleri sitenizin arama motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenebilmesi ve arama sonuç sayfalarında (SERP) üst sıralarda çıkmasını sağlamak için gerekli tüm alt yapıyı sunar.

Arama Ayarları

Sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin site içerisinde arama yaptığında, hangi kriterler doğrultusunda arama yapabileceğinin sergilendiği alandır. Arama ayarlarında tanımlanmış olan aranabilir alan listesinden istediğiniz sekmede aktif-pasif ayarlamasını yapabilirsiniz.

Seo Url Rewrite

Günümüzde Url Rewrite seo amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Url rewrite yazdığınız her işlem ziyaretçiler tarafından görülerek anlamalarına yol açacaktır. Google herkesin ulaştığı bir arama motorlarına sahip olduğu için bir web sitenin indexleme işlemi gerçekleştirmesi sırasında bakılan yerin Url kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Site url adresi karakter sayısı olarak ne kadar kısa olursa o kadar hatırda kalacaktır. Aynı zamanda seo için önemlidir. Kaynak Adres: Yönlendirmek istediğiniz url adresini belirttiğiniz alandır. Yönlendirilecek Adres: Yeni url adresini belirttiğiniz alandır. Meta Kelimeleri: Yönlendirme yapacağınız url için anahtar kelimelerinizi belirttiğiniz alandır. Meta Açıklaması: Yönlendirme yapacağınız url için tanıtım yapabileceğiniz alandır. Site Başlığı: Seo url ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Seo Açıklması: Bu Alana girdiğiniz açıklama, yönlendirme yaptığınız adres ile ilgili tanıtım yapabilirsiniz.

Google Merchand

Google’ın E-ticaret sitelerinde reklam verenler için başlattığı bir servistir. Ürünün resim, fiyat ve özelliklerini göstererek üst sıralarda yer almanızı sağlar.