Bize Ulaşın: 0216 680 27 80

Eticaret Paketleri Genel Özellikleri

1- Kampanya Yönetimi

Altarnatif Pazarlama Araçlarını Kullanarak Satışlarınızı ve Karlılığınızı Arttırın. Teknopoint Yazılım E-ticaret Kampanya Yönetimi, müşteri ve satış odaklı pazarlama stratejileri geliştirerek kurgulanmış hızlı yürütülebilir bir pazarlama aracıdır. Sistemin en önemli özelliği çok sayıda çok aşamalı kampanyaların bile kolayca yönetilebilir olması ve doğru müşteriyi hedef alarak sonuç odaklı olmasıdır. Büyük bir müşteri tabanında kişiye özgü kampanyalar yaparak gerçek zamanlı kampanya etkinliği ile satış ve karlılığınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Kampanya Tipleri:

Tutar ve Yüzde İndirimi
Kampanyalı ürünlerinizde indirim yapacağınız oranı (%) veya tutarı belirtebileceğiniz kampanya tipidir. Tutar ve yüzde indirim tipini seçerek, kampanya yapacağınız ürünleri, marka, kategori , stok, ürün grubu vs. olarak özelleştirebilirsiniz.

Bundle
Bir ürünün yanına müşterinin ilgisini çekecek ikinci bir ürünün bedava veya indirimli olarak katılması ile oluşturulabilecek kampanya tipidir. Örneğin; televizyon alacak bir müşterinin televizyon sehpasını %60 indirimli olarak alması yada cep telefonu alacak müşterinin mikrofonu ücretsiz alması gibi.

3 Al 2 öde
Kampanya yapılacak üründe, 3 Al - 2 Öde, 4 Al - 3 Öde, 2 Al -1 Öde vs. gibi ürün bazlı kampanya oluşturulabilecek kampanya tipidir. Bu kampanya ile satış ve pazarlamada algı yönetimini etkin biçimde kullanabilirsiniz.

Adetli İndirim
Kampanya yapılacak üründe, müşterinin alım miktarına göre indirim oranı tanımlayabileceğiniz kampanya tipidir. Müşteriyi daha çok ürün alımına yönelik kurgulanmış kampanya tipidir. Kupon Yönetimi Müşterilerinizin kupon kullanabilmesi için en az sipariş tutarını belirleyebilirsiniz. Oluşturulan kuponun alışveriş sepetinde TL ve % oranında indirim yapabilir, kupon kullanımının başlama ve bitiş tarihini belirleyebilirsiniz.

İndirim Oranları
Üye gruplarına özel kampanya oluşturabileceğiniz alanlardır. Oluşturmuş olduğunuz indirim oranlarını istediğiniz ürüne, ürün grubuna, kategoriye ve markaya göre özelleştirebilirsiniz.

Miktar İndirimi Kampanya hazırlamak istediğiniz ürünlerin minimum ve maximum miktarına göre indirim oranını belirleyebileceğiniz kampanya modelidir.

 

 

2- Ürün iade&iptal özelliği

Ürün iade,iptal yada değişim işlemlerinin kolaylıkla yürütülebilmesi için geliştirilen bu özellik ile tüm süreçleri online takip ettirerek müşterilerinize verdiğiniz hizmet kalitesini ve güveni arttırırsınız. Ürün iade ve iptal sistemi ile müşterilerinizin yaptığı alışveriş sonrası için geliştirilen modüldür. Her sipariş durumu için ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz. Bu modül sayesinde müşteri değişim, iade ve iptal işlemlerini belirlenen seviyeye kadar yapabilir. Örnk; en yüksek seviye iptaldir. İptal seviyesi seçilirse siparişler için tüm işlemler (değişim,iade) gerçekleştirebilir.

 

 

3- Yönetilebilir Tema Özelliği

Standart yada özel tema kullanıcılarımız için geliştirilen bu özellik ile tema yapısında kodlamaya ihtiyaç duymadan düzenlemeler yapabilirsiniz. Katalog sayfa ve satır başına gösterilen ürün sayısını belirleyebilir, filtreleme alanlarının gösterim alanında değişiklikler yapabilir, ürün gösterim tipinde sayfa olarak yada scroll halinde gösterimini yapabilirsiniz. Ürün detay sayfasında ürün ile alakalı bilgilerin gösterimini sağda yada ürün resminin alt kısmında yapabilirsiniz. Farklı renk seçeneklerini temanıza uyarlayabilirsiniz.

 

 

4- SEO Arama Motoru Optimizasyonu

7/24Ticaret Paketleri sitenizin arama motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenebilmesi ve arama sonuç sayfalarında (SERP) üst sıralarda çıkmasını sağlamak için gerekli tüm alt yapıyı sunar.

Gelişmiş SEO Araçları Arama Ayarları: Sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin site içerisinde arama yaptığında, hangi kriterler doğrultusunda arama yapabileceğinin sergilendiği alandır. Arama ayarlarında tanımlanmış olan aranabilir alan listesinden istediğiniz sekmede aktif-pasif ayarlamasını yapabilirsiniz.

Seo Url Rewrite: Günümüzde Url Rewrite seo amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Url rewrite yazdığınız her işlem ziyaretçiler tarafından görülerek anlamalarına yol açacaktır. Google herkesin ulaştığı bir arama motorlarına sahip olduğu için bir web sitenin indexleme işlemi gerçekleştirmesi sırasında bakılan yerin Url kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Site url adresi karakter sayısı olarak ne kadar kısa olursa o kadar hatırda kalacaktır. Aynı zamanda seo için önemlidir.

Kaynak Adres: Yönlendirmek istediğiniz url adresini belirttiğiniz alandır.

Yönlendirilecek Adres: Yeni url adresini belirttiğiniz alandır.

Meta Kelimeleri: Yönlendirme yapacağınız url için anahtar kelimelerinizi belirttiğiniz alandır.

Meta Açıklaması: Yönlendirme yapacağınız url için tanıtım yapabileceğiniz alandır.

Site Başlığı: Seo url ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Seo Açıklması: Bu Alana girdiğiniz açıklama, yönlendirme yaptığınız adres ile ilgili tanıtım yapabilirsiniz.

Google Merchand: Google’ın E-ticaret sitelerinde reklam verenler için başlattığı bir servistir. Ürünün resim, fiyat ve özelliklerini göstererek üst sıralarda yer almanızı sağlar.

 

 

 

5- SINIRSIZ DİL DESTEĞİ VE PARA BİRİMİ

Sınırsız dil desteği ile kullanıcı istediği dil seçeneğini belirleyerek sistemin o dilde hizmet vermesini sağlayabilmektedir. Müşteri yaptığı seçimden itibaren sipariş kısmına kadar sayfanın her alanında seçtiği dilde siparişini tamamlamakta ve aldığı tüm e-postalar seçtiği dilde gelmektedir.

E-ticaret sitenizde ek dillerde hizmet verebilmek için e-ticaret panelinizden ürün detayında kategorize edilerek cümle yada her kelimeye karşılık gelen anlam ve bilgi kolayca girilebilmektedir.

Aynı zamanda Ticari yazılımda tanımlı olan farklı dillerdeki stok adı, özellik bilgileri api entegrasyonu sayesinde tanımlı olan dilde e-ticaret sitesine aktarılabilir.

Sınırsız dil desteği, seo ve arama motoru optimizasyonunda da e-ticaret sitenizde yayınlanan dillerde katalog, içerik, ürün detay, kategori sayfalarının bağlantılı olduğu link inşaları ve metaglar dil seçeneğine göre optimize edilebilmektedir. Böylece e-ticaret sitenizi arama motorları için her dilde ayrı ayrı indeksleyebilmektedir.

Sınırsız Para Birimi Tanımlayabilme Ulunet Yazılım 7/24Ticaret Paketleri ile Sınırsız Para Birimi Tanımlayabilme özelliği sayesinde e-ticaret sitenizde müşterinin istediği para biriminden fiyat gösterimi yapabilirsiniz. E-ticaret kullanıcısı sistemde tanımlı olan para biriminden alışverişini tamamladıktan sonra alışveriş tutarı kurdan çevrilerek panelinizde varsayılan para birimi olarak örneğin TL olarak görünür.

E-Ticaret site yöneticisi ülke bazlı olarak varsayılan para birimini tanımlayabilir. Örnk; site İran’da kullanıyorsa varsayılan para birimi İran Riyali olarak tanımlanır ve yapılan alışveriş tutarı bu para birimine göre sistemde kurdan çevrilerek panelde Riyali para birimi olarak tutar gösterimi yapılır.

Ayrıca tanımlı olan dil seçeneğine göre para biriminin de değişken olması sağlanabilmektedir. Sitede kullanıcı İngilizce dilini seçtiği taktirde para birimi Euro olarak dönüşür, Arapça dil seçeneğinde Riyali para birimine dönüşür.

 

 

 

6- 7/24 Destek ve Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezi Telefon Desteği Her türlü işlemleriniz ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda Ulunet 7/24Ticaret müşteri hizmetlerini arayabilir ve anında destek alabilirsiniz. Alanında uzman destek ekibimiz size kurumsal çözümler sunar.

Ticket Destek Sistemi 7/24Ticaret Ticket sisteminden mail yolu ile tüm soru ve talepleriniz için belirttiğiniz yardım departmanımızdan hızlı bir şekilde destek alabilirsiniz.

Ücretsiz Eğitimler Satış sonrası 7/24Ticaret ürünlerimiz ile ilgili ister eğitim günlerinde ister size özel oluşturulan eğitim saatlerinde profesyonel ekibimiz tarafından tüm süreçler ve kullanım ile ilgili uzaktan yada yerinde eğitim alabilirsiniz.

E-Ticaret Kullanım Kitabı E-ticarete yeni başlayan yada tecrübeli sanal mağaza kullanıcıları için geliştirdiğimiz e-ticaret alt yapısını anlatan ve kullanım kılavuzu olarak kullanabilecekleri e-ticaret kitabından ihtiyaç duyduğunuzda gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

7- Detaylı Log Takibi

Log Takibi ile e-ticaret panel kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu tüm işlemler saat, tarih ve işlem detaya kadar kayıt atına alınır.

 

 

 

8- Multi Store Site Özelliği

Yeni ürünleriniz için sanal mağazanızda Multi Store site kurun. E-ticaret sitesi olan bireysel yada kurumsal müşterilerin ürün, hizmet veya tanıtımını sanal mağazası üzerinden basit, kolay, anlaşılır ve etkileyici biçimde sunulması için yapılan yazılımsal ve tasarımsal çalışmaların bütünüdür. E-ticaret multi store alt yapı çalışmalarında müşterinin ürün gamına, firmanın konseptine, bulunduğu sektörün gerekliliğine ve istekleri doğrultusunda tasarım çalışmaları yapılarak sınırsız multi store alt yapısı kullanabilir ve bu sistem tek sepet mantığında çalışır. Multi Store siteler bağımsız bir domainde olabileceği gibi firmanın alt domaininde de yer alabilir. Örnk: korayspor.com alt domainleri koraysporfutbol.com, koraysporbasketbol.com gibi..

E-Ticaret Multi Store siteler ürün veya hizmete odaklandığı için hedef kitlenin aradığı ürüne kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca e-ticarette Multi Store sitelerin bir amacı da arama motoru optimizasyonunda oluşturduğunuz Multi Store site alt yapılarınızın bağlı olduğu domainlerle üst sıralarda olmanızı kolaylaştırır. Multi Store siteler arama motorlarıın çalışma prensibine göre optimizasyonu yapılır ve bu noktada sanal mağazanızda ürün bazlı Multi Store sitelerle arama motorlarında rakiplerinizden sıyrılmak daha da kolaylaşır.

Multi Store site alt yapısı ile karmaşık ve çok olan ürün gamınızı detaylandırıp kullanıcılarınıza kolay erişilebilir bir sanal mağaza oluşturabilirsiniz.

E-Ticarette Multi Store Site alt yapısının size getirdiği avantajlar; Ürün odaklı olmasıyla SEO ile elde ettiğiniz başarı sanal mağazanızda Multi Store site alt yapısı ile trafiğinizi arttırmak çok daha avantajlıdır. Markanın var olan e-ticaret sitesine Multi Store siteden gelen birebir ürününüzle ilgilenen potansiyel kitleyi arttırır. E-Ticaret sitenizde Multi Store site alt yapısı belli bir ürün gamına odaklı tasarım daha iyi bir tanıtım olanağı sunar. Ürünle alakalı reklam ve kampanyalarınızı ürüne ait sayfada diğer ürün gamınızdan bağımsız yapabilir ve özelleştirerek öne çıkarmak istediğiniz ürünü kolaylıkla müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Multi Store sitede markanız ve ürününüz ile alakalı reklam ve tanıtım yapılması, arama optimizasyonunda daha geniş bir alanda yer almanızı sağlar.

 

 

 

9- Akıllı Arama Sistemi

E-ticaret site kullanıcılarının kelime bazlı arama yaptığında anlamsal bağlantı kurularak, yanlış yada eksik yazılmış ürün adında doğru, hızlı, verimli ve kapsamlı hedefe ulaşmak için Akıllı Arama Sistemi geliştirilmiştir. Arama yapılan metinde %80 oranında benzerlik göstermesi doğru ürüne ulaşabilmek için yeterlidir. Örneğin; air max, aır max, air maks, maks air gibi yapılan aramalarda Akıllı Arama ile sistemde tanımlı olan doğru veriyi getirecektir.

 

 

 

10- Mesaj Yönetim Sistemi 11- Detaylı Log Takibi

ADMİN PANELİNİZİ YETKİLENDİRMEKTEN KORKMAYIN, KONTROL SİZDE.. Loglama e-ticaret sitenizin admin panelinde yetkilendirdiğiniz kullanıcılarınızın yaptığı tüm işlemleri takip edebileceğiniz ve kayıtların tutulduğu modüldür. Yapılan değişikliklerde (örnğn: ürün silme, fotoğraf silme, yorum sisteminde yapılan değişiklikler) değişiklik öncesi ve değişiklik sonrası bilgilerin tutulduğu, silme işlemlerinde de silinen bilgilerin kayıtlarının tutulduğu alandır. Değişen verinin önceki ve sonraki halini, hangi tarihte hangi saat ve hangi kullanıcı tarafından değiştirildiğini takip edebilirsiniz. Böylece yapılan tüm yetkilendirmeler site yöneticisi tarafından detaylı takibi yapılabilmektedir.

 

 

 

12- Otomatik Görev Bildirimi

 

13- Toplu İmport Export

Ürünlerinizin stok, fiyat, kategori, marka, opsiyon ve resim gibi özelliklerinin toplu bir şekilde aktarımını yapabileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz excel formatında hazırlanmış bir özelliktir. Tek tek ürün ve özellik eklemek yerine bu işlemler kolaylıkla excel üzerinden düzenlenerek toplu import özelliği ile sitenize aktarabilirsiniz. Aynı zamanda stok ve durumlarınızı export ile dışarı aktararak düzenlemeler yaptıktan sonra yine aynı şekilde toplu import ile içe aktarabilirsiniz. Bu işlemleri sırasında oluşan hatalar gelişmiş loglama sayesinde her hatayı raporlar ve ilgili ürüne yönlendirerek gerekli düzenlemeleri yapmanızı kolaylaştırır.

 

 

 

14- Kurumsal Blog Yönetimi

E-ticaret sitelerinde ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi verebilmek adına açılan blog sayfaları sitenizin arama motorlarında ve sosyal medyada da daha fazla yer almanızı sağlar. 7/24Ticaret ile blog sayfalarınızı ayrı bir panelden değil geliştirilen admin paneline entegre edilen blog yönetimi sayesinde, içeriklerinizi istediğiniz gibi kategorize edebilirsiniz. Böylece kolay yönetilebilir blog sayfalarınız ile markanızı ön plana çıkararak kullanıcılarınız ile etkileşimde kalır ve sadık bir kitle yaratabilirsiniz.